FAQ - Download

Download

Otázky a odpovědi

Co je to download?

Download (stažení) souboru znamená, že si nějaký soubor (program, textový dokument apod.) nahrajete z Internetu na Váš počítač.

Kde a jak si mohu stáhnout conVERTER?

Přejděte na stránku Download a tam si vyberte soubor ke stažení. U odkazu je uveden popis souboru. Zároveň bývá u odkazu na soubor uveden datum souboru a jeho přibližná délka.

Stáhnout aplikaci conVERTER

Co je úplná instalace

Úplná instalace obsahuje všechny soubory potřebné pro spuštění instalace. Jsou zde soubory conVERTERu a další systémové soubory nutné pro spuštění aplikace (jedná se o nejrůznější knihovny - soubory dll a ocx).

Instalace obsahuje instalační program (většinou Setup.exe), kterým se spouští instalace aplikace.

Protože jsou v úplné instalaci obsaženy všechny potřebné soubory, je instalační balík poměrně objemný na stahování (velikost se pohybuje kolem 3 MB). Proto pro stávající uživatele aplikace conVERTER ve většině případů postačuje tzv. částečná instalace (upgrade).

Co je částečná instalace (upgrade)

Upgrade většinou obsahuje soubory, které jsou oproti předchozím verzím odlišné. Upgrade obsahuje nové funkce a/nebo opravu chyb. Stahovaný soubor je výrazně menší než soubor úplné instalace. Stažení z internetu je rychlejší.

Čtěte přiložený soubor Readme.txt. Je v něm návod na instalaci daného upgrade.

Co znamená koncovka ZIP u staženého souboru?

Kvůli zkrácení času stahování jsou instalační soubory komprimovány do zip archívu.

K rozbalení zip archivu potřebujete příslušný komprimační program. Např. WinZIP. Po rozbalení archívu s ním můžete dále pracovat (spustit instalaci, provést upgrade apod.).

Soubor nelze stáhnout

Chyba může být na třech místech:

Pokud jste otevřeli web conVERTER, lze vyloučit první dvě možnosti. Přesto doporučuji provést znovu načtení (refresh) stránky (v Internet Exploreru klávesa F5), aby byla vyloučena možnost, že je zobrazená stránka načtena z cache. Pokud se stránka nenačte, není uživatel na webu conVERTERu (může být odpojen od internetu, web může být v daný okamžik nedostupný apod.). Počkejte a vyzkoušejte se na server připojit znovu.

Je možné, že daný odkaz je neplatný. V tomto případě je chyba na mé straně. Informujte mě o nefunkčnosti odkazu a já jej opravím.

Kde lze získat nejnovější verze programu?

Na těchto web stránkách v sekci Download.

Download

Známé problémy se stažením aplikace z internetu a jejich řešení.

Kontakt

Jiří Bureš

bures@centrum.cz

Úvod | Novinky | Mapa webu | FAQ | Weblog | Autor Jiří Bureš
© 2002 Jiří Bureš