conBLOG

Domovská stránka > conBLOG
29.11.02
Zdroje informací
Jedna ze základních pouček žurnalistiky říká, že každá informace by měla být potvrzena minimálně ze dvou nezávislých zdrojů. Ale jak je to s publikováním zpráv na internetu? Platí toto pravidlo i zde. Myslím si, že ano. Ale stačí se podívat, jak se jednotlivé zprávy na různých serverech opakují a podobají. A teď babo raď. Autoři v mnoha případech neuvádí zdroj, který použili. A situace se zamotává. Všimli jste si třeba, jak se některé překlepy proplétají skrze pavučinu světové sítě. Pak už nezbývá, než se spolehnout na tištěné informace. V knihách by to přece mělo být správně. Nebo snad ne? Například na stránce s tabulkou konstant je uvedeno 5 hodnot Avogadrovy konstanty získaných z různých pramenů!
Jako určité řešení jsem zvolil uvádění zdrojů, ze kterých jsem čerpal. Všechny nově vytvořené stránky by měly být opatřeny informací o původu. A pak už je vše jenom na čtenáři, aby si to přebral…
zaslal Jiri Bures v 13:54, trvalý odkaz

27.11.02
První ukázka nového designu
Tak a je to tady! Právě dnes začnu testovat nový design tohoto webu. První zkouška proběhne práve na tomto weblogu. A protože budu zasahovat do šablony weblogu, omlouvám se za případné problémy se zobrazováním. Věřím ale, že vše proběhne hladce. Takže mi držte palce.

O pár minut později
Uff. Snad hotovo. Doufám jenom, že jsem něco nepřehlédl. Pokud najdete nějakou chybu ve weblogu, ozvěte se mi.

Nový design publikován!
Dnes je den D. Nový design webu conVERTER je publikován. Vše je řešeno pomocí CSS beztabulkového layoutu. Stránky jsou menší co do velikosti, ne co do obsahu. Stránky se proto rychleji nahrávají (průměrně jsem ušetřil více než čtvrtinu velikosti souboru). Zmenšilo se množství grafiky (další zrychlení). Navíc jsou další stránky optimalizovány pro vyhledávání. Stránky jsem testoval pomocí skriptu GetContentSize (autor Adrian Holovaty, další informace na weblogu Sovy v síti). A výsledky: Úvod: 26%, Fyzici: 39%, Převody: 41% (např. iDnes má 11%). Doporučuji vyzkoušet!

zaslal Jiri Bures v 10:44, trvalý odkaz

22.11.02
Kniha návštěv
Kniha návštěv tohoto webu je mrtvá. Respektive je mrtvo na Hyperlinku. Návštěvní kniha byla totiž "poháněna" službou nabízenou Hyperlinkem. A Hyperlink odpojil/vymazal všechny neobjednavší uživatele. Ale o tom jsem psal již dříve a jinde. Pokud tedy chcete napsat svůj názor nebo svůj dotaz související s tímto webem, využijte diskuzního fóra.

Nový design II.
Redesign webu se chýlí ke konci. Nejpozději 1. prosince 2002 nabídnu návštěvníkům zcela nový a věřím že lepší design kompletně v CSS layoutu. Nyní pracuji na sekci Fyzici a jsem ve třetině úprav. Hotové jsou sekce věnované aplikaci conVERTER, převodním tabulkám, tabulkám, online převodům, zprávám, FAQ a Nobelově ceně. Zbývá dokončit "fyziky", stránky věnované mým dalším aplikacím a servisní stránky (šablony pro výsledky vyhledávání a ´diskusní fórum).

zaslal Jiri Bures v 10:31, trvalý odkaz

17.11.02
Maturitní otázky z fyziky
Obrátila se na mne jedna návštěvnice tohoto webu s připomínkou, že zde nejsou žádné přednášky z fyziky. Hmmm, tohle není vůbec špatná poznámka. Nejsnažší bude cesta přes maturitní otázky z fyziky. Pokusím se kontaktovat autory zpracování těchto otázek s žádostí o poskytnutí těchto otázek ke zveřejnění. V blízké době asi dám na takové existující sbírky otázek z fyziky odkazy. Samozřejmě se nebráním spolupráci s dalšími autory. Takže pokud máte něco zajímavého ke zveřejnění, určitě se domluvíme. Zatím si ale můžete vyzkoušet na Google zadat dotaz "maturitní otázky fyzika".

Nový design
V posledních dnech vytrvale pokračuji v redesignu tohoto webu. Stránek jsou stovky a den má jen 24 hodin. Přesto pokračuji k cíli a tím je nový, přehlednější a rychlejší CSS layout. Aby byla dodržena jednotnost vzhledu webu, nechci publikovat změny po částech, ale pěkně vše najednou.

zaslal Jiri Bures v 20:17, trvalý odkaz

9.11.02
Nový design tohoto webu na dohled
Práce na novém designu tohoto webu se chýlí ke konci. V těchto dnech začínám převádět všechny stránky do nového designu, který je vytvořen pomocí CSS beztabulkového layoutu. CSS beztabulkový layout je dobrá věc. Pro uživatele to znamená zrychlení načítání stránek. Nový design zlepší orientaci uživatele ve struktuře webu. Jsem sice ještě na začátku převodu, ale doufám, že za několik dní bude 3. verze webu conVERTER na světě!

Pokud se aspoň trochu zajímáte o tvorbu webových stránek inspiraci můžete najít na serverech Interval, Sova v síti, nebo anglicky Glish.com, BlueRobot apod.

zaslal Jiri Bures v 17:47, trvalý odkaz

3.11.02
Staré, ale dobré
Tak jsem prošmejdil hůru (nebo půdu, jak kdo chce) a našel jsem tam pár svých a hlavně manželčiných skript. A v nich, světe div se, pár tabulek. Postupně je přežvýkám a výsledek budu publikovat. Zatím jsem dnes zveřejnil pár nových fyzikálních tabulek. Posuďte sami…
zaslal Jiri Bures v 22:22, trvalý odkaz

Archiv

conVERTER
» conBLOG
» Archiv
» RSS
Odkazy
» Sova v síti
» Petr Staníček
» Lukáš Oborský
» Medvídek Pů
» Websky
» E-deník
» RG-blog
» BlogTree: CZ blogy
» BlogTree sourozenci
» Blogy Navrcholu

conBLOG

Weblog webu conVERTER aneb co se stalo a nestalo…

Kontakt

Jiří Bureš

bures@centrum.cz

This page is powered by Blogger

Popis | Ke stažení | FAQ | Prevody | On-line | Fyzici | Tabulky
Domovská stránka | Novinky | Mapa webu | Hledání | FAQ | Anketa | Autor Jiří Bureš
© 2002 Jiří Bureš