conBLOG

Domovská stránka > conBLOG
31.10.02

Hyperlink je mrtev ať žije…

Dnes úderem půlnoci skončí drtivá většina webů hostovaných na serveru Hyperlink. Pod marketingovou omáčkou nových lepších služeb zůstal pouze okoralý knedlík drsné skutečnosti. Plaťte, nebo budete vymazáni s povrchu našich disků. A tak se také stane. Také tento web poměrně dlouhou dobu hostoval na Hyperlinku. Poměrně kvalitní služby se ale postupně zhoršovaly. Nešlo se přihlásit FTP klientem, technická podpora postupně přestala reagovat atd. Protože nyní hostuji na Pipni.cz, odchodu z Hyperlinku moc nelituji. Nicméně mám na starost jeden web, u kterého jsme se s přáteli rozhodli, že zůstaneme Hyperlinku věrní. Službu jsem před několika týdny objednal, obdržel mailové potvrzení, ale zatím jsem nedostal fakturu a tudíž jsem nemohl zaplatit. Uvidím jestli budu za svou naivitu platit Computer Pressu po zásluze potrestán.

zaslal Jiri Bures v 21:57, trvalý odkaz
25.10.02

CSS, ooooo CSS

Tak se babrám s CSS layoutem, zlaté tabulky. Ale zdá se, že je vše na dobré cestě. Zbývá vyřešit pár problémů a navrhnout nový design webu. Pro ty tvůrce webu, kteří byli zvyklí na tabulkový layout, je to trochu nezvyk, ale asi je to opravdu dobrá cesta. Prostě oddělení obsahu od formy je nutné. Zajímavě je vše vyřešeno na Molly.com.

zaslal Jiri Bures v 12:19, trvalý odkaz
20.10.02

Úprava navigace

Dnes jsem publikoval mírně upravenou verzi navigace na tomto webu. Do horní navigace jsem doplnil položku Tabulky, která odkazuje na sekci Fyzikální tabulky. Horní lišta by nyní měla odkazovat na hlavní sekce webu.
Do dolní navigační lišty jsem doplnil položku Autor.

CSS layout
Mé dosavadní zkušenosti říkají, že řešení designu stránek bez tabulek pomocí CSS je velmi dobrá věc. Nejenže autor ušetří místo, ale zdrojový kód se stane přehlednějším, stránky se načítají rychleji. Pomalu začínám nahrazovat tabulkové formátování i na tomto webu. Záhlaví a hlavní část sice ještě zůstavá v tabulkách, ale pata, levá navigace a další prvky jsou už v "divech".
Protože vše předělávám v dost hektickém tempu, mohou se na stránkách vyskytnout chyby. Vše sice testuji v IE5/6, NN6, Mozille 1 a Opeře 6, ale chybička se vždycky vloudí. Takže pokud nějakou najdete, neváhejte a ozvěte se mi.

zaslal Jiri Bures v 21:22, trvalý odkaz
17.10.02

Fotbal a kondenzátor

Tak naši fotbalisti zase vyhráli. Sice zmokli až na kůži, ale to jsem je sledoval ze suchého křesla. Před hodinkou jsem zase zmokl já. Naše autíčko totiž začalo poskakovat, výkon byl ten tam a vůbec to nejelo jak mělo. Opět se ozval kondenzátor svou labutí písní a vyžádal si výměnu. Tak jsme měnili a měnili a mokli a mokli. Ale vozidlo už zase jezdí!

Google a Jyxo
Optimalizace těchto stránek pro vyhledávače se začítá odrážet ve výsledcích vyhledávání na vyhledávačích. Nejen na Google, ale i na dalších. V poslední době se mi z těch českých asi nejvíce líbí Jyxo. Vyzkoušejte! Vřele doporučuji.

zaslal Jiri Bures v 19:47, trvalý odkaz
13.10.02

Fyzikální tabulky; Sova v síti

Jak jsem slíbil posledně tak jsou tady fyzikální tabulky. Zatím je zde více než deset různých tabulek. A časem určitě přibudou další fyzikální tabulky.
Pokračuji také v optimalizaci webu jak z hlediska vyhledávačů, tak i z pohledu přístupnosti a uživatelské "přítulnosti" tohoto webu. Vynikající informace najdete např. na e-zinu Sova v síti. Tvůrci webu prostě tuto adresu prostě nesmí minout. Doporučuji zajímavý weblog. Velká škoda je, že zatím nefunguje diskuzní fórum (a také že je zítra pondělí).

zaslal Jiri Bures v 19:46, trvalý odkaz

11.10.02
Poinvexová kocovina
Invex je pryč a já nevím co si o něm mám myslet. Každý rok tam jezdím, protože je to pro mne zatím stále ještě užitečné. Ale co bude za pár let opravdu nevím. V každém případě je nadšení z prvních ročníků nenávratnou minulostí.
Zajímavé informace o Invexu byly k přečtení např. na iDnes.

Chystané novinky na webu
Pomalu dokončuji přípravy spuštění nové sekce tohoto webu, která bude obsahovat nejrůznější fyzikální tabulky (nepůjde o dříve zveřejněné převody fyzikálních jednotek, ale o fyzikální tabulky, uvádějící hodnoty nějaké fyzikální veličiny popř. koeficienty apod.). Mám rozpracované tabulky koeficientů smykového tření, hustoty (pevné látky, kapaliny a plyny). Dříve jsem již publikoval "hluk".

zaslal Jiri Bures v 15:38, trvalý odkaz

8.10.02
Nobelova cena za fyziku 2002, Invex
Dnes jsem přidal na conVERTER web stručnou zprávu o laureátech Nobelovy ceny za fyziku 2002 převzatou ze skvělého webu Nobel e-Museum. Doporučuji Vám navštívit toto virtuální muzeum. Určitě neprohloupíte.
Jestli prohloupíte návštěvou Invexu nevím. Před několika málo hodinami jsem se vrátil z nevirtuální návštěvy brněnského Invexu (BVV). Nevím jaký máte na Invex názor Vy, ale mě se zdá rok od roku méně pompézní a více realistický (bublina pomalu splaskává). Propisky a plakáty se už téměř nerozdávají. Invex můžete projít za hodinu. Invex můžete zdolávat týden. Záleží jen na Vás - především záleží na tom, co od něj očekáváte.
zaslal Jiri Bures v 20:55, trvalý odkaz

6.10.02
Elektrika, podlaha, Dobson
V pátek dopoledne nám doma montovali nějaké zásuvky, vypínače a světla. Konečně je vše, jak má být.
V neděli jsme vyklidili budoucí dětský pokojíček a Nivelitem srovnali podlahu. A teď večer mi zbylo trochu volného času, abych dokončil povídání o dobsonově jednotce a o fyzikovi Dobsonovi, po kterém je pojmenovaná.
Takže za zvuků z našeho svatebního videa, které si vyžádal syn, se s vámi rozloučím a budu se věnovat rodině. Mějte se hezky a možná se potkáme na Invexu :-).
zaslal Jiri Bures v 20:11, trvalý odkaz

3.10.02
basTER na Chip CD 10/02
Dnes jsem se konečně dostal k přečtení říjnového Chipu. V sekci Slunečnice vyšel můj program basTER pro převod čísel mezi různými číselnými soustavami. No přiznám si to, potěšilo mě to.
A něco úplně mimo. Včera nás doma navštívili dva šikovní lidé a namontovali nám novou anténu. Jsem rád protože nemusím v županu šplhat na půdě po trámech a natáčet anténu, kterou pootočil vítr. Zvlášt ve tři ráno (při sledování hokeje ze Salt Lake City) to byla paráda. Inu, nikdy se nevrátí pohádka mládí.
zaslal Jiri Bures v 19:58, trvalý odkaz

Archiv

conVERTER
» conBLOG
» Archiv
» RSS
Odkazy
» Sova v síti
» Petr Staníček
» Lukáš Oborský
» Medvídek Pů
» Websky
» E-deník
» RG-blog
» BlogTree: CZ blogy
» BlogTree sourozenci
» Blogy Navrcholu

conBLOG

Weblog webu conVERTER aneb co se stalo a nestalo…

Kontakt

Jiří Bureš

bures@centrum.cz

This page is powered by Blogger

Popis | Ke stažení | FAQ | Prevody | On-line | Fyzici | Tabulky
Domovská stránka | Novinky | Mapa webu | Hledání | FAQ | Anketa | Autor
© 2002 Jiří Bureš