conBLOG

Domovská stránka > conBLOG
31.1.03

Jyxo, Jyxo, Jyxo, tancuj pri mne blízko


Jyxo mám prostě rád. Je to nejlepší český fulltext. A proto mě trochu mrzí, že Jyxo nabízí uživatelům ne zrovna čistý kód pro vyhledávací formulář.
zaslal Jiri Bures v 15:02, trvalý odkaz

Muška Navrcholu


Hodnocení návštěvnosti českých blogů na serveru Navrcholu má malou mušku. Vyhledáváte-li totiž na Navrcholu slovo blog (takto je koncipován předchozí odkaz i odkaz na weblogu Marka Prokopa), Navrcholu vrátí i další balast. Při hledání Navrcholu pravděpodobně spojuje slova z titulků a samotných popisů. Takže po zadání zmíněného blog dostanete mj. i "…Diablo | Gameserver…" (znak "|" nahrazuje konec řádku) apod.
To ale nic nemění na tom, že jsem s hodnocením spokojen.
zaslal Jiri Bures v 13:54, trvalý odkaz

Riget


Česká televize k mé nemalé radosti opakuje druhou řadu mého oblíbeného seriálu Království (Lars von Trier), v originále Riget (anglicky The Kingdom). Kdo neví, kdo je Lars von Trier určitě kliknou na tento odkaz. Další informace o seriálu Království (v češtině), a na Google je toho hooodně moc.
Dívejte se v úterý na ČT2 po 21. hodině (další díl 4.2.2003 21.40). Doporučuji.
zaslal Jiri Bures v 12:38, trvalý odkaz

30.1.03

Komunita


V příspěvku České blogy Navrcholu jsem psal o návštěvnosti českých blogů. Protože jsem také takový malý blogger, doplnil jsem dnes na stránky mého blogu odkazy na blogy, kam chodím (téměř) pravidelně. Myslím si, že stojí za to je číst!
zaslal Jiri Bures v 07:44, trvalý odkaz

28.1.03

České blogy Navrcholu


Marek Prokop mě přivedl na myšlenku zařadit tento weblog do hodnocení návštěvnosti českých blogů na serveru Navrcholu. Posuďte sami. V okamžiku psaní příspěvku je zde 29 weblogů.
zaslal Jiri Bures v 19:35, trvalý odkaz

Eurotel neposkytuje informace nevhodným uživatelům


V článku na Lupě respektive v diskuzi k tomuto článku opakovaně zazněl názor, který by se dal shrnout do následujících rovnic:

Používá notepad = profík
Používá WYSIWYG editor = lama

Samozřejmě, že je takový názor povrchní a zavádějící. Pokud ten, kdo (jak tvrdí) ovládá standardy a např. ve FrontPage vytvoří nestandardní kód, volá, že je chyba v software, ze sebe dělá vola. Vytrubuje totiž do světa svou neznalost daného SW. Software totiž dělá to, co mu uživatel řekne. Pokud třeba Notepad nemá funkci na změnu barvy není to ani jeho výhoda ani nevýhoda. Je to jeho vlastnost, která je pro jednoho výhodou a pro druhého ne. Prohlašuji (a ať do mě hrom bací), že ve FrontPage (nebo jiném pokročilém editoru) lze snadno vytvářet validní kód. Je ale také pravda, že umožňuje snadno vytvářet velké množství chybného kódu. Ale není problém houslí, že na ně neumím hrát.
Určitě mají WYSIWYG nástroje své mouchy, které jednomu vadí více a jinému méně. Ale tak už to v životě prostě chodí.

zaslal Jiri Bures v 13:43, trvalý odkaz

27.1.03

Eurotel web versus standardy


Petr Staníček se v dnešním článku na Lupě navezl do webu Eurotelu, který si to zaslouží. Na základě dobrých a přesvědčivých argumentů autor vyvozuje dva odezdi-zďové argumenty. Cituji:
  1. Eurotel zaměstnává zcela nekompetentní webdesignery a programátory
  2. Zbývá snad jen druhá možnost. Eurotel (z jakýchkoli důvodů) úmyslně nutí své zákazníky používat výhradně software firmy Microsoft a zabraňuje jim v používání jakýchkoli alternativních produktů.

Druhá možnost samozřejmě "zbývá". Těch možností je mnoho a pravda bude někde uprostřed, jak to většinou v životě bývá. Úplně vidím, jak to u Eurotelu chodí (a podobá se to určitě mnoha jiným společnostem). Několik hlavounů, kteří neví, "že je v balónu duša" sedí před projekčním plátnem (nebo i před něčím onačejším) a slizský prodejce předvádí "lůk", který je "in". Další vývoj událostí si může každý domyslet sám. Je to prostě od samého začátku kvůli tomuto přístupu všechno špatně. Šéfové neví, co mohou a mají chtít. A nikdo jim to nepoví. Možná by změnili názor, kdyby viděli svůj web na PowerBooku svého U.S. šéfa :-).

P. S.
Škoda jen, že se v článku takového standardového evangelizátora jakým bezesporu Petr Staníček je, vyskytují obrázky bez povinného popisku (za což doufám Pixy nemůže).

zaslal Jiri Bures v 19:54, trvalý odkaz

24.1.03

Anti ANNO zde, zde, zde, zde, zde


Medvídek Pů, na který čas od času také zabrousím, zveřejnil výsledky sympatické ankety anti ANNO 2002. Hamba vítězům a čest poraženým!

Škoda jen, že i když se Pooh.cz věnuje webdesignu, tak se zmíněná stránka hustě hemží zdeodkazy. Celkem jsem takových odkazujících zde napočítal pět. I přesto, že by zmíněná stránka mohla být učebnicovým příkladem, jak správně odkazovat.

zaslal Jiri Bures v 12:37, trvalý odkaz

22.1.03

Jejich dům


Aféra s nejmenovaným spamem hýbe českým internetem (poněkud silná slova). Takže i já přiložím povinné polínko do ohně. Někdo se rozčiluje (alespoň na webech, které celkem pravidelně procházím), ale většině je to úplná putna. Putna by to ale nemělo být našim zákonodárcům a úředníkům. Ale ví vůbec tito lidé co je spam? Jsem realista a proto si myslím, že ví starou bačkoru. V zákoně o reklamě se hovoří o nevyžádané reklamě, ale pokud vím tak o spamu tam není ani čárka. On totiž ten spam není nikde definován.

Docela by mě zajímalo, co o spamu ví náš hlavní "patron", informační ministr Mlynář?

V každém případě autor kampaně dosáhl svého. Pokud tedy chtěl zvýšit návštěvnost serveru a dostat jej do (pod)vědomí uživatelů mezisítě.

zaslal Jiri Bures v 18:56, trvalý odkaz

17.1.03

Seznam W4D košér webů


Marek Prokop zveřejnil na weblogu SVS, že lze přihlašovat weby, odpovídající W4D. Petr Staníček & spol. vyslyšeli můj(?) povzdech a nabídli možnost dát do světa informaci také o webech které nejsou dle W4D úplně "pinktlich". Možná by mohli dát k dispozici také tlačítko/obrázek pro umístění na takové NeZcelaDogmatické weby :-).
zaslal Jiri Bures v 15:48, trvalý odkaz

Co se ukládá II.


Marek Prokop k mé nemalé radosti promptně zareagoval, mě vzpomenul a nám všem nabídl řešení. Škoda jen (pro mě, ne pro vás), že budu muset trochu překopat kód stránek.
Další informace najdete na weblogu SVS.
zaslal Jiri Bures v 07:21, trvalý odkaz

16.1.03

Co se ukládá a co se tiskne


Návštěvník Palo se mě na diskusním fóru dotázal, pochválil a připomínkoval. Tak se mi to líbí. Jeho připomínka se týkala problematického zobrazování uložených stránek tohoto webu. Prohlížeč (předpokládám, že v jeho případě IE) nezobrazí stránky otevřené z lokálního disku tak, jak se zobrazují "na internetu". IE ukládá doprovodné soubory (obrázky apod.) do samostatného adresáře, který má stejné jméno, jako ukládaný soubor. Na těchto stránkách je, pro odkazování na externí soubory definující vzhled, použito pravidla @import, které ale IE neumí zpracovat. Kontaktoval jsem několik odborníků a snad mi pomohou.
Shodou okolností Marek Prokop v článku na weblogu SVS upozornil na článek, který se zabývá tiskem webových stránek. Konstatuje důležitost tisku a skutečnost, že tvůrci webů tisknou webové stránky méně než běžní uživatelé. A já dodávám, že možná právě proto je někdy tisk z webu opravdovým oříškem.
zaslal Jiri Bures v 14:03, trvalý odkaz

11.1.03

Vyhledávání a odeslání vzkazu


Marek Prokop na Sově v síti upozornil na zajímavý způsob vyhledávání na webových stránkách. Jedná se o spojení vyhledávání a odesílání vzkazů. Můžete se podívat na web, který tvoří Martin Michálek. Pokud není výraz nalezen, je zobrazena nabídka pro odeslání e-mailu. Je to drobné (ale dobré) vylepšení, které stojí za to.

Novoroční probuzení


Jak vidím z návštěvnosti tohoto webu tak se všichni probouzí z vánoční letargie. Denní návštěvnost se od 1.1.2003 zvedla asi trojnásobně. Jen tak dál!
zaslal Jiri Bures v 20:07, trvalý odkaz

3.1.03

Dva Jaroslavové


Rozhodl jsem se, že splatím dluh českým laureátům Nobelovy ceny. Dnes jsem na web přidal životopisy našich dvou laureátů. Takže na webu je k dispozici životopis Jaroslava Heyrovského a Jaroslava Seiferta.
A poznámka na závěr: pár týdnů zde má svůj životopis český Edison František Křižík.
zaslal Jiri Bures v 19:51, trvalý odkaz

1.1.03

Trvalý odkaz II


Tak jsem opět pomocnou ruku našel na konci své paže! Řešení najde každý, kdo bude na Blogger hledat Knowledge base text permanent link: mrkněte se na odpověď.
zaslal Jiri Bures v 17:34, trvalý odkaz

Kontrola HTML


Tuším že na Pixiho weblogu jsem našel zajímavý odkaz na velmi užitečný nástroj na kontrolu HTML dokumentů. Podívejte se na stránky Doctor HTML a vyzkoušejte. Doporučuji.

Trvalý odkaz


Tento weblog používá technologii Blogger. Jako dial-upák (češtináři prominou) nemám moc času prolézat nápovědu. Mohl by mi někdo poradit, jak pod příspěvek dostat zhusta používaný Trvalý odkaz - znalci ví, o čem je řeč.
zaslal Jiri Bures v 17:20, trvalý odkaz

Archiv

conVERTER
» conBLOG
» Archiv
» RSS
Odkazy
» Sova v síti
» Petr Staníček
» Lukáš Oborský
» Medvídek Pů
» Websky
» E-deník
» RG-blog
» BlogTree: CZ blogy
» BlogTree sourozenci
» Blogy Navrcholu

conBLOG

Weblog webu conVERTER aneb co se stalo a nestalo…

Kontakt

Jiří Bureš

bures@centrum.cz

This page is powered by Blogger

Popis | Ke stažení | FAQ | Prevody | On-line | Fyzici | Tabulky
Domovská stránka | Novinky | Mapa webu | Hledání | FAQ | Anketa | Autor Jiří Bureš
© 2002 Jiří Bureš