conBLOG

Domovská stránka > conBLOG
29.12.02

Plány eroplány


Tak jsem v minulém příspěvku sliboval pár dárků i na tomto webu. Člověk míní a vše je jinak. Ráno 25.12. jsem se probudil s rudým zalepeným okem (lehký zánět spojivek) a s osmatřicítkou na teploměru (do večera jsem to dotáhl přes 39). A každý den přibylo ještě něco dalšího: od oparů, přes infekci v prstu na ruce, po… Ale to snad stačí. V každém případě se záplava nových tabulek, životopisů a dalších novinek nekoná. Něž si půjdu zase lehnout vám všem a také sobě popřeju hlavně hodně zdraví v roce 2003. Vím totiž, co říkám :-) Zachovejte přízeň tomuto webu i v roce 2003!
zaslal Jiri Bures v 12:43, trvalý odkaz

23.12.02

Přání ke Štědrému dni


V předvečer Štědrého dne Vám všem přeji hodně dárků pod stromečkem a příjemné prožití svátků vánočních. Věřím, že do konce roku najdete pár dárků i na tomto webu. A protože ze všeho nejdůležitější je zdraví (je vidět, že pomalu stárnu), tak si zítra večer dejte pozor, ať Vám nezaskočí rybí kost!
zaslal Jiri Bures v 20:18, trvalý odkaz

20.12.02

Vánoce, vánoce přicházejí…


A je to tady! Zase tu máme vánoce. Všichni lítají jako blázni a snaží se sehnat nějaké dárky. Protože mám pár dní dovolenou, tak se snažím připravit nějaké dárky i pro Vás, návštěvníky tohoto webu. Podívejte se na stránku Novinky, kde najdete chronologicky řazený seznam novinek na webu.

Jak jste sem přišli?


Seznam a Google jsou v čele. A nejčastěji použité výrazy za poslední týden? Fahrenheit, Nobelova cena, hustota.
zaslal Jiri Bures v 21:06, trvalý odkaz

9.12.02
mailto: na "cizí" II.
Oslovil jsem Martina Koptu a požádal jej o názor na uvádění odkazů na e-mail nějaké osoby. Ochotně mi odpověděl a nastínil tyto hlavní myšlenky:

Jako antispamové řešení (pokud je třeba zadat e-mail) nabízí Martin např. zakódování pomocí znakových entit (ono známé m atd.). S tím si většinou roboti neporadí. Lze také použít JavaScript a onclick='location.href="\x6D\x61 atd.

Resume: odkazy na cizí e-maily neuvádět (pokud si to samozřejmě dotyčný nepřeje).

zaslal Jiri Bures v 19:55, trvalý odkaz

6.12.02
Marek Prokop oprášil stránky ProkopSW
Marek Prokop (Sova v síti a Prokop SW) redesignoval a doplnil stránky Prokop SW. Nachází se zde také velmi užitečný seznam e-publikovaných článků. Vše pěkně na jednom místě, přehledně a aktuálně. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že je velmi poučné se k některým článkům opakovaně vracet.

Martin Kopta a jeho užitečnůstka
Na sovím weblogu Martin Kopta zveřejnil velmi užitečný nástroj pro zjištění poměru odkazů směřujících na daný web a ven z něj. Díky za něj.
Přikláním se k názoru, že by weby měly mít na titulní stránce aktuální odkazy směřující především dovnitř daného webu. Na druhou stranu je web (ten velký) postaven na provázanosti různých zdrojů. Pro ně by mělo být místo hlouběji ve struktuře daných stránek.

mailto: na "cizí"
V předchozím příspěvku jsem pocítil silné bažení ke jménu Martin Kopta připojit mailto:. Zarazil jsem se. Nevím totiž, zda je slušné dávat odkazy na "cizí" lidi (ve smyslu cizosti pro stránku, na které se tento odkaz/jméno vyskytuje). Co když pak bude člověk obtěžován dalšími e-maily z míst, o kterých ani neví? Co když s takovým webem nechce mít nic společného? Na druhé straně daná osoba svou e-mailovou adresu netají. Opravdu nevím. Snad mi někdo poradí.

zaslal Jiri Bures v 14:53, trvalý odkaz

Archiv

conVERTER
» conBLOG
» Archiv
» RSS
Odkazy
» Sova v síti
» Petr Staníček
» Lukáš Oborský
» Medvídek Pů
» Websky
» E-deník
» RG-blog
» BlogTree: CZ blogy
» BlogTree sourozenci
» Blogy Navrcholu

conBLOG

Weblog webu conVERTER aneb co se stalo a nestalo…

Kontakt

Jiří Bureš

bures@centrum.cz

This page is powered by Blogger

Popis | Ke stažení | FAQ | Prevody | On-line | Fyzici | Tabulky
Domovská stránka | Novinky | Mapa webu | Hledání | FAQ | Anketa | Autor
© 2002 Jiří Bureš